Detalii loc de munca

Tehnician mentenanta

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Candidatul ideal

- Persoană implicată şi dinamică, cu foarte bune abilităţi tehnice şi experienţă în domeniul producţiei de serie;
- Studii medii tehnice:
- Cunoştinţe în domeniul mecanic/ pneumatic/ electric/ automatizări;                                                                                                      - Cunostinte despre intretinerea utilajelor;
- Cunoştinţe desen tehnic (toleranţe, notaţii specifice);
- Cunoştinţe de bază parte electrică (surse 12/24v, motoare trifazate);
- Abilitatea de a monta un subansamblu după desen de asamblare;
- Cunoştinţe operare PC;
- Spirit de echipă şi iniţiativă, persoană orientată spre rezultate, organizată, punctuală;                                                                      - Disponibilitate de lucru in 3 schimburi.

Avantaje
- Cunoştinţe desen tehnic, sisteme optice de verificare, sisteme automate de producţie;
- Cunoştinţe întreţinere şi reparaţii utilaje.

Descrierea jobului

- Asigura buna functionalitate a echipamentelor si utilajelor de productie                                                                                              - Execută planul de mentenanţă preventivă;
- Raportează către superior intervenţiile/mentenanţa realízate;
- Instalează şi pune în funcţiune echipamentele şi subansamblele;
- Realizează diversele reparaţii pentru maşini şi echipamente în conformitate cu specificaţiile tehnice;
- Actualizează baza de date cu piesele de schimb consumate;
- Propune şi realizează îmbunătăţiri ale echipamentelor pentru creşterea fiabilităţii şi eficienţei în exploatare.

Oferta

 - Salariu competitiv;                                                                                                                                                                                             - Tichete de masa 20 lei/ zi;                                                                                                                                                                               - Prima de Paste, in valoare de 700 lei brut;Prima de concediu, in valoare de 1150 lei brut;                                                               - Al treisprezecelea salariu;                                                                                                                                                                                 - Spor de fidelitate la aniversarea in societate;                                                                                                                                               - Asigurare privata de sanatate;                                                                                                                                                                       - Transport decontat.