Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

germană

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Brașov; Sibiu; Arad; Timișoara

Se recruteaza si din

Stuttgart

alfa-Horizont caută tehnician turnătorie pentru o firmă din Germania.

Firmă germană cu experiență în piața industrială de mai bine de 30 de ani, specializată în realizarea pieselor la mașini speciale folosind ca materie primă magneziul, turnat sub presiune.

Piesele sunt făcute pentru clienți din domeniul automotive, aerospațial, telecomunicației, medical, electronicii și al computerelor.

Responsabilități:

  • tehnician,mecanic sau lăcătuș pentru turnătorie prin presiune
  • operarea mașinilor de turnat și a ștanțelor
  • există o celulă de turnătorie (sunt 2 mașini-turnare și debavurare)
  • controlul optic al pieselor și documentarea controlului
  • se transmit defecțiunile sau neregularitățile la șeful de schimb
  • asigurarea ordinii și a curățeniei la locul de muncă
  • se operează o comandă numerică în care se colectează datele despre mașină
  • curățarea cuptoarelor și a mașinilor

Cerințe:

  • calificare ca mecanic/tehnician de turnătorie
  • experiență minim 3 ani în domeniul turnătoriei și a alijelor de turnare sub presiune
  • operare MS- Office – reprezintă un avantaj
  • limba germană – nu e obligatorie dar reprezintă un avantaj

Clientul nostru oferă:

  • Retribuție financiară motivantă, ore suplimentare plătite
  • Contract de muncă german pe o perioadă nedeterminată

Firma alfa-Horizont GmbH & oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

CANDIDATII CARE APLICA DIRECT PE ADRESA NOASTRA DE E-MAIL AU PRIORITATE IN PRELUCRARE.

VA RUGAM VIZITATI SITE-UL NOSTRU PENTRU MAI MULTE OFERTE.

VA MULTUMIM PENTRU INTELEGERE.