Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

100 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Responsabilități

  • Susține și urmăreste cursurile teoretice și practice de operare pe masini cu comanda numerica;
  • Realizează proiecte practice în cadrul modului de practică;
  • Realizează planurile de lecție și lista cu materialele necesare actului de predare;
  • Monitorizează activitatea cursanților în Centrul de Formare și pe liniile de producție;
  • Aduce îmbunătățiri programelor de pregătire teoretica și practică;
  • Asigură functionalitatea utilajelor și echipamentelor specifice din Centrul de formare/ laboratoarele de lucru;
  • Urmărește curricula pentru elevii care își desfasoară stagiul de practică în Centrul de Formare.

Cerințe

  • Studii superioare tehnice (Mecanica, Electromecanica, Mecatronica, TCM; Masini-Unelte);

  • Modulul pedagogic sau curs de formator reprezintă un avantaj;

  • Foarte bune abilități de comunicare cu diverse categorii de vârsta (copii și adulți);

  • Spirit organizatoric și analitic, cu inițiativă proprie, gândire logică;

  • Răbdător, calm, entuziast;

  • Utilizarea calculatorului (MS Office).

  • Cunoștinte de limba engleză sau germană

Constituie avantaj:

  • Cunoștințe despre montarea și demontarea componentelor mecanice;

  • Cunoașterea sistemului de învățământ dual.