Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Candidatul ideal

La eMAG, avansam rapid si ne place ceea ce facem. Daca esti pasionat de job-ul tau, fie ca oferi consultanta unui client sau scrii o linie de cod, si tintesti sus, atunci locul tau este in echipa noastra.

Cerinte:

  • Experienta de minim 6 luni intr-un post similar;
  • Minim studii medii;
  • Nivel minim de cunoastere a pachetului office;
  • Limbaj tehnic;
  • Bune cunostinte tehnice hardware si software;
  • Cunostinte minime de operare PC: Office Word, Excel;
  • Limba engleza nivel mediu.

Responsabilitati:

  • Verifica si testeaza produsele achizitionate de clienti, utilizand instrumentele din dotarea bancului de probe si conform instructiunilor de lucru in vigoare;
  • Completeaza certificatul de garantie pentru fiecare produs testat;
  • Ofera informatii clientilor cu privire la serviciile de garantie si post garantie oferite de catre firma/furnizori/producatori;
  • Ofera clientului al cariu produs il testeaza informatii de natura tehnica;
  • Identifica produsele defecte (DOA) si anunta personalul responsabil cu solutionarea problemei.

Beneficii

Stim ca beneficiile sunt importante, de aceea iti oferim o gama variata:

  • Pachet salarial competitiv - salariu fix si bonusuri in functie de performanta;
  • Abonament medical;
  • Un buget lunar pe care il poti folosi pentru beneficii flexibile - tichete de masa, pachete turistice, cursuri de dezvoltare profesionala, pensie privata;
  • Discount de angajat;
  • Oferte negociate pentru tine (telecom, banking, food, sport si altele);
  • Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera.