Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Iași

MOLDOVA SEMINTE, o companie de top in industria procesarii semintelor, doreste sa isi mareasca familia, prin angajarea unor profesionisti care sa aiba experienta in domenii de activitate precum controlul calităţii seminţelor,  producţie seminţe,  agricultură comercială, sau industria alimentară.

Daca esti o persoana dinamica, dornica de afirmare si mai ales de dezvoltare profesionala intr-un mediu multinational, te asteptam sa faci parte din echipa noastra.

Educaţie:

  • Obligatoriu diploma de Bacalaureat, abslovent/a liceu profil agricol sau biologie.
  • Constituie un avantaj studii cu diploma de licenta in domeniul agricultura sau biologie.

Experienţa profesională:

  • De preferat 1-2 ani de experienţă în controlul calităţii seminţelor,  producţie seminţe,  agricultură comercială, sau industria alimentară.

Abilităţi speciale:

  • Atenţie mărită la detalii.
  • Candidatul trebuie să fie dispus să exceleze într-un mediu de lucru strict monitorizat şi repetitiv.
  • Candidatul trebuie de asemenea să demonstreze din plin o atitudine pozitivă faţă de urgenţe, ordine, capacitate de a lucra în echipă şi siguranta in lucru.
  • Abilităţi de comunicare excelente.
  • Cunostintele de limba engleza (scris, vorbit, citit) constituie avantaj.
  • Candidatul trebuie să fie dispus să fie instruit pentru a fi certificat în analize de laborator si activitati conexe. Abilităţi de utilizare a calculatorului.

Domeniul de activitate

  • Să isi insuseasca si sa aplice protocoalele adecvate pentru toate testările relevante in laboratorul de analize.
  • Sa prioritizeze sarcinile zilnice de lucru in raportul cu necesitatile momentului.
  • Sa dovedeasca initiativa si creativitate asupra proceselor si a imbunatatirii continue a acestora.

Scopul principal al postului

  • Efectuarea de analize de calitate si activitati asociate in laboratorul Moldova Seminte

Sarcini şi responsabilităţi principale (5-7 marcatori)

  • Sa respecte regulile de sanatate si siguranta in munca.
  • Aplica  planul de inspecţie tuturor fluxurilor de probe în laborator pentru a asigura rezultate corecte si coerente.
  • Să colaboreze cu Managerul de Laborator referitor la planificarea activitatilor si respectarea bugetelor.
  • Să respecte metodele de lucru conform standardelor ISTA, CE, legale  şi procedurilor interne Moldova Seminte.
  • Să analizeze probele conform standardelor si regulilor ISTA, CE, legale  şi procedurilor interne Moldova Seminte.
  • Să organizeze prelevarea probelor pe flux şi din loturi de seminţe supuse certificarii oficiale, expedierea catre laboaratoare acreditate sau laboratorul MSEM, dupa caz. Să se asigure că livrarea fizică are loc conform planificarii, folosind diverse metode de expediere. Urmăreşte şi raportează săptămânal starea expedierilor.
  • Să inregistreze datele obtinute in sisteme IT, conform procedurilor interne.
  • Să monitorizeze echipamentele de laborator şi alte infrastructuri aferente testelor pentru a se asigura că mediul este potrivit cu specificaţiile de testare.
  • Să coordoneze fluxul probelor in laborator si depozitarea acestora.
  • Sa coordoneze personalul temporar (dupa caz) pentru a asigura corectitudinea si validitatea testelor efectuate.

Locatia de desfasurare a activitatii va fi in localitatea Bivolari, Judetul IASI, asadar pentru viitorii angajati ce au domiciliul in afara acestei localitati, punem la dispozitie transport.

Oferim un salariu motivant pe masura competentelor, mediu de lucru competitiv ce ofera posibilitatea dezvoltarii personale a carierei, inalte standarde profesionale din punct de vedere tehnologic si siguranta in munca.

Persoanele interesate, pot trimite cv-ul si scrisoare de intentie la