Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

350 - 550 €

Tehnician IT - Zalau

Iti doresti sa faci o cariera de IT intr-o companie recunoscuta la nivel international?

In prezent suntem in cautarea unei persoane pasionata de IT care sa ocupe o pozitie de System Administrator si care sa verifice functionarea in parametri normali a sistemelor IT din infrastructura Michelin Zalau.

Ce trebuie sa stii?

• Cunostiinte de instalare, configurare si troubleshooting sisteme de operare Windows/Mac;
• Cunostiinte de instalare, configurare si troubleshooting pentru suita MS Office;
• Cunostinte de configurare email (POP3, IMAP, EXCHANGE);
• Cunostinte Hardware pentru computere si imprimante;
 Cunostinte de setarile Mobile, sincronizari si partajari contacte/calendar intre sisteme: Android, Exchange, Outlook;
• Experienta in lucrul cu: solutii stocare RAID, solutii backup, active directory, instalare echipamente active cu management, echipamente wireless, VPN-uri;

• Abilitati organizatorice si respectarea termenelor limita;
• Orientare catre client;
• Capacitate buna de comunicare si relationare;
• Abilitatea de a lucra sub presiune;
• Disponibilitatea de a lucra in echipa;

Descrierea jobului:

• Verifica functionarea in parametri normali a sistemelor IT;
• Asigura managementul incidentelor, troubleshooting prin sistemul de ticketing;
• Intelege si urmareste politicile si procedurile IT;
• Se documenteaza asupra proceselor operationale;
• Efectueaza mentenanta sistemelor de calcul bazate pe sisteme de operare din familia Windows si a aplicatiilor care pot rula peste acesta si rezolvarea eficienta a situatiilor software si hardware.