Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Candidatul ideal

Competentele si experienta necesare:

- Cunostinte solide hardware (asambat/dezasamblat componente PC)

- Cunostinte medii despre modificare setari in BIOS (modificare frecvente procesor, memorii)

- Instalare sisteme operare, driveri

- Configurare retea PC (setare IP, gateway, masca de retea, DNS)

- Indemanare tehnica, precizie si atentie la lucru

- Capacitate de concentrare

- Spirit de echipa, mobilitate in actiune

- Cunostinte limba engleza

- Disponibilitate program in ture

Descrierea jobului

Pentru un Datacenter situat langa Ploiesti, cautam colegi entuziasti, pasionati de IT care sa instaleze, intretina, verifice si depaneze aparatura electronica.
Vei face parte dintr-o echipa unde impreuna cu alti colegi trebuie sa asigurati disponibilitatea pentru interventii. Astfel, programul se desfasoara in ture, stabilite astfel incat toti colegii sa se bucure de aceleasi avantaje ale timpului liber si beneficiilor salariale.

  • Interviu online
  • Care este diferenta intre subnet si masca de retea?