Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Responsabilitati:

  • să identifice principalele caracteristici ale sistemului supus evaluării, alegerea metodei de evaluare şi stabilirea instrumentelor de lucru;
  • să întocmească documentația de instalare, execuție și întreținere pentru reţelele în execuție;
  • respectarea temenelor de execuţie şi a cerinţelor de service pentru sarcinile primite;
  • să asigure mentenanţa reţelei de comunicaţii existentă;
  • să asigure controlul tehnic al fabricării, utilizării, întreţinerii şi reparării aparatelor de comunicaţii;
  • să conceapă un sistem personal de calculator, utilizând plăcile de expansiune şi dispozitivele periferice;
  • să asigure buna funcţionare ȋn reţea a sistemelor de comunicaţii, respectând protocoalele specifice;
  • să verifice şi să depaneze conectivitatea la reţea şi la internet;
  • să partajeze resursele ȋntre mai multe calculatoare;
  • să configureze servicii IP utilizând interfaţa grafică;
  • să aplice corect subnetarea reţelelor IP;
  • să testeze lucrarea după execuție;
  • să participe activ la rezolvarea sarcinilor echipei;
  • să aibă capacitatea de organizare a locului de muncă;
  • să fie cinstit, loial și disciplinat, dând dovadă în toate împrejurările de o atitudine civilizată și corectă față de toate persoanele cu care vine în contact;

Beneficii:

  • Salar atractiv în funcţie de cunoştinţe şi aptitudini;
  • Echipa de lucru tânară îndreptată spre performanţe şi calitate;
  • Posibilitatea de a avansa în funcţie de competenţe şi realizări;
  • Posibilitatea de a participa la cursuri şi workshop-uri de perfecţionare;
  • Un mediu modern de lucru cu echipamente de top;
  • Telefon de serviciu;
  • 21 de zile concediu/an;