Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/ adresele jobului

Drumul Săbăreni, București; Strada Deva, Cluj-Napoca

Cautam colegi noi in Bucuresti si Cluj pentru pozitia de Tehnician Instalatii Electrice.

Studii: minim 12 clase absolvite, preferabil liceu tehnic profil electro sau telecomunicatii

Experienta: preferabil 2 ani experienta in instalatii electrice de joasa tensiune (curenti slabi sau tari)

Cerinte:
- Notiuni de baza in lucrul cu instalatii de alimentare cu energie electrica;
- Experienta in Jonctare FO – constituie un avantaj
- Spirit organizat, perseverent, autodidact;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Disponibil deplasari in tara;
- Permis de conducere cat. B.

Principalele responsabilitati:
- Studiaza documentatia lucrarii impreuna cu Managerul de Proiect si Seful de Echipa, ia la cunostiinta de termenele de executie agreate si de specificul lucrarii

- Stabileste impreuna cu Seful de Echipa si Managerul de Proiect succesiunea operatiunilor de montaj si principalele detalii de executie.

- Isi asuma si raspunde pentru respectarea graficului de executie agreat
- Receptioneaza, in custodie, materialele aferente lucrarii de care se ocupa

- Instaleaza jgheaburi, corpuri de iluminat, cabluri si executa conectorizarea acestora conform DDE

- Instaleaza pe pozitie, conectorizeaza si configureaza sisteme de securitate

- Instaleaza si conectorizeaza sisteme complete de voce-date

- Instaleaza si conectorizeaza tablouri electrice conform schemei monofilare

- Efectueaza impreuna cu Seful de Echipa masuratori pe toate sistemele instalate

- Semnaleaza Sefului de echipa sau Managerului de Proiect orice impediment in indeplinirea sarcinilor de serviciu si propune solutii pentru optimizarea etapelor de lucru

Beneficii:

- pachet salarial motivant si bonusuri de performanta

- acces la cursuri si specializari tehnice