Tehnician GSM / Montator subansamble

tehnician

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Dumitru Brumărescu, București

Responsabilitati tehnician GSM:
- Testeaza, stabileste diagnosticul, repara si calibreaza telefoanele mobile, tabletele sau alte echipamente de telecomunicatii.
- Efectueaza reparatii mecanice si electronice la nivel de componenta/modul/placa de baza in functie de nivelul de reparatii pe fiecare model/tip de terminal GSM/UMTS.
- Proceseaza documentele necesare fluxului de reparatii sau finalizarii acestuia (certificat de garantie, test final, test baterie, etc).
- Raspunde pentru atingerea nivelului de calitate si a ciclului de reparatii in timpul solicitat.
- Raspunde de toti indicatorii de calitate aferenti activitatii pe care o desfasoara.
Cerinte technician GSM:
- Pregatire si/sau experienta in domeniul reparatiilor telefoanelor mobile, tabletelor sau altor echipamente de comunicatii;
- Cunostinte tehnice sau comerciale despre produsele si serviciile din protofoliul companiei;
- Cunostinte solide de operare pe calculator (MS Office si Internet);
- Experienta de minim 1 an in domeniu.

 Responsabilitati montator subansamble:

- Dezasamblare si asamblare produse electronice (telefoane mobile si tablete)

- Efectueaza inlocuiri parti componente mecanice de mici dimensiuni.

Oferta (bonusuri, beneficii): -Posibilitate de perfectionare si avansare la locul de munca. Potentiale bonusuri si beneficii aditionale.