Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Strada Vaselor, București

Candidatul ideal

Cautam un nou coleg pentru postul TEHNICIAN GSM cu experienta, o persoana ambitioasa, cu potential, care detine cunostinte tehnice solide si care poate face fata presiunii create de client.
Cerinte:
- Minim 1 an experientă în domeniu;
- Experientă în relatiile cu clientii și comunicare profesionala;
- Atitudine pozitiva, atentie la detalii, orientare catre calitatea serviciului prestat;
- Capacitate de lucru în conditii de stres;
- Capacitate de lucru în echipa;
- Foarte bune abilitati de organizare;
- Cunostinte de operare pe calculator (MS Office si Internet);
- Cunostinte minime software GSM (resoftare, decodare);
- Cunostinte comerciale despre produsele din portofoliul firmei;
- Cunostinte electronica;
- Cunostinte vaste asamblare telefon/tableta, lipire, dezlipire, ansambluri (detinem aparatura necesara);
- Cunostinte tehnice placă de bază telefon/tableta.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
-Ofera diagnoza corecta si bine documentata asupra dispozitivelor;
- Testeaza întreaga functionalitate a produselor din punct de vedere calitativ si estetic;
- Asamblarea, dezasamblarea tabletelor/telefoanelor mobile;
- Reparatii placa de baza, remediere probleme alimentare, înlocuire microfon, înlocuire difuzor etc.;
- Gestionarea documentelor specifice activitătii de service – întocmirea fiselor de service;
- Angajatul va fi direct răspunzator de calitatea reparatiilor si în functie de acestea, el poate fi ori recompensat; ori penalizat.

Se ofera:
- Salariu atractiv + bonus din reparatii;
- Acces la cele mai noi tehnologii din domeniul GSM;
- Posibilitatea de a lucra alaturi de o echipa tanara și ambitioasa;
- Loc de munca sigur, într-o ambianta placuta;
- Posibilitatea de a te dezvolta, un mediu in care sunt apreciate ideile personale

Descrierea companiei

Service gsm, magazin gsm, vanzare accesorii si componente telefoane mobile.