Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Tehnician/Electrician curenti slabi

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
Tip job
Full time, Project
Posturi disponibile
3

Cerinte:
- experienta in domeniul instalatiilor electrice de curenti slabi (montaj cablu, montaj canal cablu / pat cablu, conexiuni);
- experienta in domeniul telecomunicatiilor, in lucrul cu fibra optica constituie avantaj;
- disponibilitate de lucru in conditii de santier (inclusiv apt pentru lucru la inaltime);
- disponibilitate pentru deplasari pe perioade lungi de timp atat in tara cat si in strainatate;
- capacitate de acumulare a cunoștințelor si instruire in domeniul sistemelor de securitate;
- permis de conducere categoria B

Constituie un avantaj:
- studii medii in domeniul electric;
- certificat tehnician sisteme de securitate (ARTS sau similar);
- cunoasterea legislatiei in domeniu;

Responsabilitati:
- realizarea traseelor de cablaj;
- instalarea de echipamente si sisteme de securitate: detectie incendiu, control acces, supraveghere video, efractie, sonorizare;

- instalarea de echipamente pentru retele de voce-date;
- programarea si testarea sistemelor instalate
- acordarea de suport tehnic cand este cazul

Beneficii:
- salariu motivant, in functie de experienta candidatului, compus din: salariu de baza + bonusuri de proiect

- autoturism si telefon de serviciu
- acces la programe de pregatire/training local sau extern, organizate de producatorii de top la nivel mondial in domeniul sistemelor de securitate