Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

Târgu Jiu; Deva; Timișoara

CAUTAM ELECTRICIAN SI TEHNICIAN RETELE ELECTRICE, CURENTI SLABI

ATRIBUŢII SI RESPONSABILITATI PRINCIPALE:

Instaleaza cabluri retelele electrice de joasa tensiune 250V/380V;

  • Experienta de lucru cu surse neintreruptibile de putere (Ups-uri) reprezinta un avantaj;
  • Instaleaza cabluri din cupru pentru sisteme de cablare structurata date-voce Categoriile 3, 5e, 6, 6A, 7, 7A, 8
  • Instaleaza cabluri de fibra optica pentru sisteme de cablare structurata date-voce – reprezinta un avantaj fara a fi mandatoriu ;
  • Instaleaza componentele de conectare pentru retele de date voce ,cupru
  • Instaleaza aparataj si componentele de conectare pentru retele electrice de joasa tensiune.
  • Masoara si certifica cu ajutorul aparaturii din dotare retelele de date-voce si electrice.
  • Efectueaza lucrari de montare si/sau demontare, recuperarea a materialelor din instalatiile de date-voce si electrice.
  • Transpune corect planurile in schemele elaborate.
  • Remediaza defectiunile in instalatiile de date-voce, electrice si ia masuri pentru prevenirea lor.
  • Utilizeaza corect masini si aparate electrice/electronice, scule si dispozitive de lucru.
  • Identifică corect lucrările specifice de realizare a rețelei.
  • Consulta documentatia tehnica pusa la dispozitie inainte de inceperea lucrarilor de instalare.
  • Executa lucrari speciale in conditii meteo variate.
  • Consemneaza sarcinile in documentele de serviciu.
  • Cunoaste legislatia si normele muncii si este la curent cu noutatile din domeniu.
  • Aplica corect si prompt legile si normele de munca specifice.

CERINTE:

PERMIS DE CONDUCERE: minim 12 luni experienta pe categoria B

NIVEL DE STUDII: studii medii

DISPONIBILITATE: disponibilitate pentru deplasari pe teritoriul Romaniei, in afara orasului de resedinta ,in judetele din regiunea orasului de resedinta

EXPERIENŢĂ PE POST: 2 ani experienţă pe post asemănător

CUNOŞTINŢE NECESARE:

  • Limba engleză- scris si vorbit nivel mediu (reprezinta un avantaj)
  • Operare PC nivel de baza MS Office, Internet Explorer (reprezinta un avantaj)
  • Utilizare scule si aparatura  din domeniu

CERINTE:

CURSURI DE PREGĂTIRE:

  • cursuri de formare profesionala sau specializare in domeniu
  • certificari in instalarea retelelor de cablare structurata Clasele D, E, EA, Categoriile 5e, 6, 6A
  • certificari ANRE (reprezinta un avantaj), cursuri de specializare pt. retelele electrice de joasa tensiune

  Oferta:

  • pachet salarial motivant