Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Descrierea firmei:

Digital Focus a dezvoltat un concept nou si modern in ortodontie.

Preocuparea noastra este de a crea si dezvolta noi solutii, oferind medicilor ortodonti romani si straini cele mai noi tehnologii in domeniu.
Oferim solutii realizate prin tehnologii moderne, utilizand numai produse de cea mai inalta calitate de la furnizori de top. Politica noastra este de a imbina serviciile de cea mai inalta calitate cu ambianta prietenoasa si profesionalismul.

Descrierea postului:

Tehnicianul de laborator va avea ca si responsabilitate principala realizarea aparatelor dentare pentru medicii colaboratori. Tehnicianul va fi responsabil de fabricarea modelelor ortodontice de studiu si de lucru, cat si de producerea dispozitivelor in laborator.

Responsabilitati:

  • Prelucrarea informatiilor si completarea prescriptiilor
  • Comunicarea permanenta cu medicii in ceea ce priveste solutiile oferite si informatiile necesare
  • Pregatirea modelelor pentru realizarea dispozitivelor ortodontice
  • Asistarea in dezvoltarea de noi servicii si produse
  • Implicare in imbunatatirea continua a serviciilor
  • Oferirea asistentei pentru clienti, conform solicitarilor

Cerinte:

  • Tehnician dentar autorizat sau experienta echivalenta
  • 1-5 ani de experienta intr-un laborator ortodontic/dentar
  • Cunostinte privind fabricarea de aparate ortodontice
  • Cunostinte privind operatiunile de productie in laborator
  • Cunostinte privind anatomia si functia dintilor si ocluzia
  • Experienta de lucru cu Microsoft Office Suite si aplicatii generale web-based
  • Abilitati ridicate de sintetizare a informatiilor si evaluare a proceselor
  • Abilitati excelente privind comunicarea verbala si scrisa
  • Abilitati de organizare si prioritizare, precum si excelenta atentie la detalii
  • Capacitate crescuta de concentrare asupra activitatii
  • Capacitatea de a sta in picioare sau asezat pentru perioade indelungate de pana la 8 ore
  • Capacitati vizuale specifice necesare acestui tip de job includ vederea de aproape, vederea in culori, perceptie in profunzime si abilitatea de a ajusta si focusa
  • Trebuie sa poarte echipament de protectie cum ar fi manusi de laborator, halate sau scuturi pentru fata, necesare lucrului in zone de productie
  • Experienta cu sisteme CAD/CAM sau prelucrarea de informatii 3D este un PLUS.

Candidatul ideal:

Candidatul trebuie sa dovedeasca dorinta de a excela in meserie si sa se implice activ in activitatea excelente pentru comunicare interpersonala. Bine organizat, cu gandire analitica. Spirit orientat spre detaliu

Oferta (bonusuri, beneficii):

Salariu ce reflecta munca prestata, in functie de cunostinte si aptitudini

Bonusuri in functie de performante
Training intensiv la locul de munca sau la sediul furnizorilor
Suport profesional si dezvoltare personala
Oportunitatea de a lucre intr-o echipa tanara, dinamica, pe o piata emergenta

  • Interviu online
  • Aveti pregatire in domeniul tehnicii dentare?
  • Aveti experienta in ceea ce priveste realizarea aparatelor ortodontice mobilizabile?
  • Ce anume va recomanda pentru acest post?