Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

BARUM AUTOMOTIVE - COMPANIE CU CAPITAL 100 % GERMAN -

      Are ca domeniu principal de activitate prelucrarea metalelor prin aschiere pe strunguri si centre de prelucrare cu comandă numerică.

      Activitatea firmei se desfasoara conform normelor ISO 9001:2008 si ISO/TS 16949.

      In prezent, in echipa noastra suntem 360 de colegi si dorim sa crestem!

Cerinte:

- Studii superioare tehnice;

-Cunoasterea programelor de desen tehnic industrial;

-Cunoasterea proceselor  de productie;

-Cunoasterea procedurilor  de  calitate;

- Cunostinte de limba engleza

- Persoana comunicativa, adaptabila, cu spirit critic

Responsabilitati:

-Implementeaza sistemele poka yoke;

-Analizeaza si imbunatateste modul de lucru al operatorilor;

-Analizeaza, propune si implementeaza  procesele de fabricatie pentru optimizarea cererii de productie;

-Propune solutii pentru reducerea costurilor;

-Studiaza  procesul, timpii si instrumentele de lucru ale noilor produse, standardele de lucru;

-Pregateste documentele necesare fluxului de formare a operatorilor;

-Face imbunatatiri SMED

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Salariu motivant;

-Job stabil in cadrul unei companii in expansiune;

-Transport gratuit;

-Tichete de masa;