Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Timișoara

Esti pasionat de noile tehnologii din domeniul automotive? Ești în căutarea unui job care să îți permită să te implici de la început în dezvoltarea unui business de succes?

Un nou investitor vine pe piața automotive din Timișoara!!!

IHM Total Consult angajează pentru clientul său, companie multinațională canadiană, prezentă pe piața automotive de peste 35 ani:

TEHNICIAN CALITATE

Responsabilități:

  • Monitorizarea proceselor de control al calității;
  • Oferirea de suport în acualizarea procedurilor de inspeție, audituri, stocuri pe linie;
  • Intervenția în cazul în care apar probleme de calitate pe fluxul de producție;
  • Escaladarea problemei către funcțiunile în măsură să ia decizie;
  • Culegerea de date și prelucrarea acestora pentru ședințe sau alte raportări periodice;
  • Cererea/obținerea și vizualizarea planurilor de testare/ inspectare și alcătuirea documentației, incluzând specificațiile furnizorilor și ale clienților;
  • Participarea activă în cadrul proceselor de auditarea din partea clienților;
  • Verificarea vizuală și dimensională, cu instrumentele de măsură convenite, a pieselor supuse controlului calitativ;
  • Supravegherea și coordonarea operatorilor primiți din partea producției în vederea inspecției pieselor;

 Cerințe:

  • Studii medii tehnice;
  • Cunoștințe de tooluri de calitate;
  • Cunoștințe de desen tehnic;
  • Cunoștinte de limba engleză – nivel mediu;
  • Foarte bune abilități de comunicare, lucru în echipă și analiză;
  • Experiența relevantă în domeniul calității în industria componentelor auto;
  • Dorința de a învăța și a se perfecționa continuu;
  • Disponibilitate de a lucra în 2 schimburi.

Ce îți oferim:

  • Salariu motivant;
  • Tichete de masa;
  • Creșteri salariale în funcție de performanță;
  • Transport asigurat;
  • Pregătire și formare continuă într-o echipă dinamică.