Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/ adresele jobului

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

bestjobs-header

Responsabilitati:

  • asigura functionarea sistemelor de automatizare in paramentrii tehnici stability
  • programare PLC pentru echipamente de productie,  cunoastere programare PLCȘ Siemens, Mitsubishi, Beckhoff, Weiss
  • programare roboti industriali, setarea parametriilor
  • asigura suport ethnic pentru productie in probleme de automatizare
  • asigura activitati de mentenanta a sistemelor de automatizare
  • propune solutii de imbunatatire a proceselor
  • definese si asigura necesarul de piese de schimb pentru partea de automatizare
  • Cerinte:

  • studii superioare/ medii tehnice: Automatica si Calculatoare / Electronica / Mecatronica
  • cunostinte in domeniul echipamentelor industriale, in domeniul mecanic, electric,  pneumatic si hydraulic
  • cunostinte teoretice si practice de electronica, electrica
  • experienta de lucru in industria automotive
  • experienta cu echipamente electrice de automatizare – constituie avantaj
  •  cunostinte sau experienta programare si operare roboti industriali
  • cunoasterea utilajelor de injectie mase plastic constituie  un avantaj
  • cunosterea limbii engleze obligatoie / germana la nivel conversational constituie un avantaj
  • cunostinte PC: MS Office, programe si platforme specifice din domeniul automatizarilor
  • bune abilitati de comunicare, lucru in echipa