Tehnician analist calitate

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Pitești

Salariu brut pe luna

800 - 1000 €

Sisteme electrice moderne și interioare exclusiviste pentru automobile premium – de peste 50 de ani, DRAXLMAIER Group și-a construit renumele de promotor al inovațiilor în industria auto. Pestede angajați din întreaga lume, entuziaști și pasionați, contribuie zilnic la crearea caracterului automobilului prin metode inteligente și sustenabile. Sunt colegi cărora le place să-și asume responsabilități, să aibă inițiativă și să creeze mereu ceva nou – așa cum ești și tu.

Pentru departamentul nostru de Calitate căutam 1 specialist dornic să facă față provocărilor din piața auto internațională. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilitati:

• Analiza erorilor din liniile de productie definite in regim zilnic, saptamanal si lunar.
• Cererea/obtinerea si vizualizarea planurilor de testare/inspectare si alcatuirea documentatiei, incluzand specificatiile furnizorilor si ale clientilor
• Crearea de rapoarte ale testelor conform cerintelor clientilor externi
• Pregatirea documentelor luand in considerare cerinte specifice fiecarui client in parte
• Urmarirea tendintelor  de evolutie a greselilor pe perioade definite (monitorizari). Verificarea eficacitatii actiunilorefectuate
• Prezentarea si trimiterea de planuri de actiune definite la toti responsabilii
•  Monitorizare si verificare  a implementerii la timp a diferitelor actiuni
• Initierea unei escaladari conform modelului de escaladare
• Monitorizarea tendintelor de evolutie a greselilor si comunicarea rezultatelor departamentelor responsabile
• Conducerea echipei in timpul analizelor
• Crearea echipelor potrivite pentru obtinerea celor mai bune analize si actiuni.
• Monitorizarea si finalizarea sarcinilor QSYS
• Pregatirea diverselor prezentari legate de domeniul de activitate
• Prezentarea catre client a rezultatelor analizelor

Cerinte:

• Studii superioare finalizate
• Cel puțin 3 ani de experiență de lucru (experienta in domeniul calitatii reprezinta un avantaj)
• Foarte bună cunoaștere a limbii engleze (limba germană este un avantaj)
• Cunoașterea produselor si a tehnologiei in constructia de cablaje
• Cunoasterea metodelor de control al calitatii

• Înțelegerea proceselor, abilități analitice,
•Cunoștințe cuprinzătoare de inginerie,
•Abilități de comunicare, putere de convingere
•Cunostinte bune de MS-Office
• Cunoștințe FMEA
• Alegerea de soluții simple, pe baza unei analize a problemei și luarea de măsuri și de punere în aplicare a acestora cu sprijinul celorlalti.
• Identificarea cu propriile sarcini și rezolvarea acestora în mod activ.
•Flexibilitate în indeplinirea sarcinilor. Abilitatea de a adapta obiectivele și interesele proprii la diferite situații și oameni.( Maleabilitate si diplomatie)
• Aplicarea regulilor de bază de comunicare ( ascultare activă, pus si raspuns la intrebari, expunerea parererii proprii) în munca de zi cu zi