Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • Identifica nevoile de training la nivelul departamentului Tehnic, dezvolta si implementeaza programe eficiente care sa raspunda acestor nevoi;
  • Identifica, evalueaza, propune si implementeaza bune practici si parteneriate avantajoase pentru companie cu privire la nevoile de evaluare, training si dezvoltare ale acesteia;
  • Responsabil de designul si implementarea programelor de training si dezvoltare in vederea imbunatatirii performantei organizationale si individuale a angajatilor;
  • Sustine sesiuni de training pentru angajatii departamentului Tehnic;
  • Asigura suport pentru planul de buget privind activitatile de evaluare a competentelor, training si dezvoltare ale departamentului Tehnic;

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate in domeniul tehnic reprezinta un avantaj;
  • Experienta de minimum 2 ani in domeniul telecom reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte tehnice: tehnologiile de transmisie a semnalului prin cablu coaxial (HFC, FTTH etc), constructia retelelor de comunicatie prin cablu, tipurile de semnale folosite in comunicatiile prin cablu si masurarea lor, comunicatia prin fibra optica;
  • Experienta in creare si livrare de programe de training - constituie un avantaj;
  • Cunostinte de lucru cu pachetul MS Office;
  • Limba engleza nivel avansat;
  • Orientare catre client si rezultat;
  • Creativitate si inovatie;
  • Organizare si time management;
  • Integritate si incredere.

  • Interviu online
  • Care este nivelul semnalului dupa parcurgerea a 100 de metrii de cablu de tip RG6 daca la intrarea in acest cablu avem un nivel de 96 dBuV la 862 MHz?
  • La intrarea unui modem avem un nivel de semnal de 5 dBmV. Cat este acest nivel exprimat in decibeli microvolti (dBuV)?
  • Care este salariul asteptat pentru a face o schimbare profesionala?