Team Leader Departament Suport – Iasi

team leader

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Candidatul ideal

  • Minim 2 ani experienta in coordonarea / supervizarea unei echipe;
  • Capacitatea de a lucra cu termene stranse, varietate mare de cazuri si complexitate ridicata din punct de vedere al strategiei de lucru;
  • Abilitati de comunicare si analiza;
  • Atitudine proactiva si orientare spre clientul intern;
  • Capacitate de organizare a prioritatilor si de luare a deciziilor in timp util;
  • Abilitati si experienta in evaluarea performantei, motivarea si dezvoltarea echipei;

Descrierea jobului

  • Coordoneaza echipa ce efectueaza activitatile administrative si adiacente activitatii de colectare, avand drept scop obtinerea celor mai bune rezultate, astfel incat sa se atinga obiectivele departamentului operational conform standardelor companiei;
  • Raspunde de crearea, implementarea si actualizarea intr-un mod eficient a politicilor, procedurilor, proceselor si sistemelor specifice departmentului;
  • Mentine un control sistematic al practicilor din cadrul departamentului si il reflecta prin rapoarte si analize periodice, atentioneaza managementul referitor la orice disfunctionalitate si propune solutii de imbunatatire;
  • Asigura un nivel constant de performanta a echipei prin comunicarea directiei, stabilirea de obiective, monitorizarea activitatii si evaluarea periodica a performantei membrilor echipei;
  • Conduce prin exemplul personal si desfasoara constant activitati de dezvoltare a oamenilor astfel incat echipa sa aiba un nivel inalt de profesionalism.