Team Leader Customer Service Representative

customer service - team leader customer service - orders

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru clientul saucompanie multinationala din domeniul logistic, leoHR recruteaza :

Team Leader Customer Service Representative - Bucuresti

Responsabilități:

- Relaționează direct cu clienții , fie prin telefon , e-mail sau fata în fata;
- Răspunde prompt la solicitările clienților;
- Primește și înregistrează în sistemul informatic comenzile clienților;
- Verifica și procesează comenzile primite de la clienți;
- Verifica livrarea produselor si rezolva problemele apărute;
- Verifica și rezolva problemele de calitate;
- Comunica programul comenzilor pentru fiecare client.

Candidatul ideal:

- Minim studii medii finalizate;
- Foarte bune abilități de comunicare;
ani experienta în Customer Service – reprezinta avantaj;
- Persoana organizata;
- Cunoștințe avansate de Microsoft Office – în special Excel.

Beneficii oferite:

- Oportunitatea de dezvoltare alături de o echipa de profesioniști;
- Pachet salarial atractiv + beneficii flexibile.