TEAM LEADER / CONSULTANT VANZARI - LIMBA GERMANA

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană

Adresa/ adresele jobului

Sibiu

Responsabilitati:

Managementul biroului din Sibiu, motivarea echipei locale

Contactarea prin telefon si apoi e-mail a persoanelor de decizie din cadrul celor mai importante corporatii globale (spre exemplu, Companiile din DAX 30)
Prezentarea ofertei de publicitate in materialele pe care le publica agentia, adresate circuitului diplomatic
Incheierea vanzarii
Servicii post-vanzare: definirea machetei, intermedierea continutului, urmarirea procesului de productie
Mentinerea si actulizarea bazei de date cu potentiali clienti

Cerinte:

Studii superioare
Foarte bune capacitati de comunicare si motivare
Interes si capacitate de a interactiona cu cele mai mari corporatii globale, la cel mai inalt nivel
Analiza contextului geo-politic international si a relatiilor de business generate de acesta
Perseveranta si entuziasm in atingerea obiectivelor
Orientare catre rezultat

Se ofera:

Salariu de baza atractiv
Bonusuri din vanzari
Oportunitatea de a interactiona de a lucra la cel mai inalt nivel de business