Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

Iași

 Vrei să fii Team Leader Canopyst Iași?

  • Vrei să faci marketing online la standarde înalte?
  • Vrei să coordonezi o echipă de super colegi și să zâmbești în fiecare zi?

S-ar putea să facem echipă bună. Hai să ne cunoști, îți spunem de ce suntem echipa alături de care te poți dezvolta pentru o carieră în marketing online.

Canopy este agenție de digital marketing cu focus pe Pay Per Click marketing, aflată în Top 5 agenții ca bugete gestionate. Ne propunem să ducem mediul digital la noi înălțimi și să facem diferența pentru fiecare business dornic să ajungă cât mai sus.

Aducem rezultate prin campanii tip Pay Per Click, strategii digitale complete, traininguri pentru dezvoltarea echipelor, audit-uri de Usability pentru creșterea ratei de conversie și setarea corectă a platformei de Analytics pentru măsurarea și interpretarea ușoară și eficientă a datelor.

Avem la activ abordări care au făcut diferența pe piața din România, oameni cu super experiență în marketing online și business, de la care poți învăța. Lucrăm pentru branduri de top cu aceeași pasiune ca și pentru companiile mici și ambițioase. Ne preocupă ce se întâmplă în jurul nostru și susținem mai multe ONG-uri.

Dacă și tu crezi în digital, ai oportunitatea să te dezvolți atât ca specialist în marketing, cât și ca leader. Ai acces la experiența noastră, la cursuri și traininguri din domeniu și poti lucra cu super companii.

Ești omul potrivit dacă:

  • Ai experiență de minim 1 an în marketing online
  • Ai gestionat campanii integrate sau diverse proiecte de care ai fost responsabil.
  • Ai imaginea de ansamblu a mediului online și modalităților de creștere a unui business.
  • Ești extrem de bine organizat și concentrat pe soluții.
  • Ai calități de leadership și comunicare.
  • Ești ambițios și dornic să te dezvolți constant.
  • Ne uimești prin curiozitatea ta.
  • Limba engleză la un nivel avansat este un must.

Prezintă un bonus dacă:

  • Ai o experiență de minim 1 an în administrarea conturilor Pay Per Click.
  • Ai la activ cel puțin 2 examene Google AdWords cu un punctaj mediu de minim 94%.

Responsabilități:

  • Lucrezi cu branduri ambițioase, din diverse segmente de piață.
  • Gestionezi campanii eficiente de Google AdWords, Facebook Ads, YouTube, Instagram și tot ce ține de Pay Per Click.
  • Participi la setarea unor strategii și campanii complexe de marketing, de la stabilirea obiectivelor măsurabile și analiza concurenței la stabilirea canalelor, tacticilor, urmărirea indicatorilor de performanță și optimizarea lor.
  • Coordonezi și dezvolți echipa locală de specialiști PPC, te asiguri că ai colegi motivați și implicați în atingerea obiectivelor clienților și companiei.
  • Participi la recrutarea, selectarea și orientarea noilor angajați.
  • Te asiguri că echipa ta primește tot sprijinul necesar pentru a se dezvolta și a își îndeplini obiectivele, cu focus permanent pe valorile companiei.
  • Setezi obiective și monitorizezi activitatea individuală a colegilor din subordine.
  • Coordonezi activitățile operaționale ale biroului și te asiguri că toate persoanele responsabile sunt implicate pentru ca totul să se deruleze fără cusur.
  • Asiguri o colaborare eficientă atât la nivelul echipei locale, cât și cu echipa centrală.
  • Contribui la planificarea, coordonarea, evaluarea si raportarea activităților biroului local.

Beneficii:

  • Salariu competitiv.
  • Ai acces permanent la resurse de dezvoltare, de la traininguri interne la evenimente unde poți interacționa cu specialiști internaționali, la cărți și cursuri online plătite.
  • Mai mult de atât, poți fi implicat în proiecte în care câștigul la nivel de knowledge și experiență este superior.
  • Abonament gratuit la o clinică medicală privată.
  • Energie asigurată pe parcursul zilei de fructe și cafea proaspătă.
  • Team fun: în fiecare vineri mâncăm împreună – face cinste compania, ne relaxăm la ieșiri cu bicicleta sau în oraș.