Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Brașov; Săcele

Se recruteaza si din

Prejmer

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

111 €

Urgent Cargus isi mareste echipa cu un  Team Leader pentru

departamentul Operational din BRASOV

Candidatul ideal:

- Spirit de echipa si de initiativa
- Persoana adaptabila si responsabila
- Gandire analitica
- Abilitati de lider
- Atitudine pro client
- Experienta in conducerea unei echipe
- Experienta in curierat de minim 1 an este de dorit
- Cunostinte PC - (Word, Excel)

Descrierea jobului:

- Planificarea si organizarea activitatilor zilnice urmarind obiectivele companiei, insemnand:

  • organizarea cat mai buna a rutelor curierilor
  • gestionarea eficienta a timpilor de transport
  • supravegherea scanarii marfii din depozit si a activitatii curierilor

- Coordonarea si motivarea echipei (curieri + magazie) astfel incat sa se atinga nivelul optim de performanta al acesteia
- Intocmirea periodica a rapoartelor statistice si de performanta solicitate de management (referitor la expedieri nelivrate, incarcarea curierilor, etc.)
- Asigurarea desfasurarii si mentinerii politicii si procedurilor de lucru oferind un serviciu profesional
- Desfasoara alte activitati operationale directe, conform fisei postului (curierat, activitati operationale locale)

  • Interviu online
  • Care considerati ca este cea mai mare provocare pentru job-ul descris in anunt?
  • Ce va determina sa aplicati pentru acest post?
  • Ce asteptari salariale aveti pentru postul descris?