Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1200 €

Activitatile curente presupun administrarea retelelor informatice ale companiei, atat prin actiuni preventive cat si reactive.

Responsabilitati:

Administrarea infrastructurii IT pentru companie (statii de lucru, echipamente de retea, aplicatii uzuale)
Instalare, configurare si administrare Sisteme Linux, Clienti Email, Aplicatii uzuale de windows, aplicatii in cloud
Instalare, configurare si administrare solutii business Anti-Virus;
Administrare echipamente intermediare de retea (imprimante retea, Puncte de Acces WiFi, echipamente NAS, UPS);

Managementul conturilor – email/intranet/aplicatii cloud

Cunostiinte avansate in diagnosticare si depanare hardware pc-uri si laptopuri
Experienta minima in administrarea unei infrastructuri VPN site-to-site si on-demand (experienta extinsa constituie un avantaj)
Experienta minima in realizarea automatizarilor de backup
Instalare si configurare retele si echipamente periferice
Instalare, configurare si administrare Sisteme Linux - nivel mediu

Ce cautam?

Absolvent al unei facultati cu profil tehnic

Experienta in domeniul administrarii sistemele / IT security
Spirit de echipa si implicare, punctualitate si flexibilitate
Cunostinte avansate in oferirea de suport tehnic pentru sisteme de operare Linux/Windows
Cunostinte bune in utilizarea sistemelor de operare de tip server

Experienţă în servicii IT si experienta in depanare PC, hardware si software;

Cunostinte medii echipamente de transfer date si Comunicatii;

Limba engleza - nivel mediu obligatoriu

Ce oferim?

Pachet salarial atractiv

Team building
Mediu de lucru placut intr-o echipa tanara si bine pregatita din punct de vedere tehnic.