Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Supply & Demand Specialist

Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
1

Candidatul ideal

Te asteptam sa faci parte din echipa noastra, daca te regasesti in cerintele de mai jos:

  • Experienta pe un post similar/Aprovizionare de minim 1 an;
  • Bune cunostinte de operare calculator (Microsoft Office Excel);
  • Studii superioare;
  • Bune abilitati de comunicare si colaborare;
  • Spirit de echipa.

Descrierea jobului

  • Construieste forecast de achizitie in baza instoricului de vanzare si a informatiilor transmise de departamentele Achizitii, Marketing si Financiar;
  • Efectueaza comenzi de marfa catre furnizori tinand cont de specificul produselor, sezonalitate si activitatile cu caracter promotional;
  • Mentine relatia cu furnizorii si efectuarea schimbului de informatii;
  • Mentine un echilibru intre rata de detentie (cat mai mare posibila) si nivelul de stoc (cat mai optim posibil);
  • Verifica periodic articolele cu termen de valabilitate scurt si ia masuri in vederea diminuarii pierderilor;
  • Gestioneaza fluxul de marfa optim pentru aprovizionare, chestionand periodic cel mai bun mod de livrare in functie de rulaj si sezonalitate si propune schimbari;
  • Verifica acuratetea datelor logistice in sistemul informatic si se asigura de corectarea acestora;
  • Gestionaza programul de comanda/livrare si a datelor logisitice necesare emiterii comenzilor;
  • Evalueaza periodic performantele furnizorilor;
  • Coopereaza constant cu departamentele transversale.

LOCATIE: Stefanestii de Jos (asiguram transport de la statia de metrou Pipera);

De ce beneficii de bucuri la eMAG:

  • Pachet salarial competitiv (parte fixa + bonus de performanta);
  • Asigurare medicala privata;
  • Contract pe perioada nedeterminata;
  • Buget flexibil pentru beneficii (tichete de masa/vouchere de vacanta/pensie privata/alte beneficii);
  • Transport asigurat;