Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Târgu Mureș; Cluj-Napoca; Oradea; Alba Iulia; Timișoara

Se recruteaza si din

Brașov, Iași, Pitești, Arad, București

Clientul nostru este o companie straina de productie si distributie, din judetul Cluj.

Responsabilități:

  • Asigura o funcționare eficientă și fluenta a operatiunilor între companie, clienți și terțe parti.

  • Construieste in mod strategic si asigura cresterea satisfactiei clientilor prin conectarea departamentelor relevante (vanzari, productie, logistica, financiar) si prin implementarea unor proceduri eficiente centrate pe satisfactia clientului.

  • Dezvolta si implementeaza un sistem precis si performant de forecast si raportare privind procesele si operatiunile de vanzari.

  • Dezvolta evolutia pe termen scurt si mediu a nevoilor cu referire la fabrica, companii furnizoare, materiale si materii prime.

  • Se asigura ca nivelul stocurilor din depozit este optim pentru a garanta livrarea catre clienti corect si la timp.

  • Pastreaza la un nivel minim stocul vechi si fara miscare.

  • Se asigura de corectitudinea procesarii datelor privind materialele si produsul finit din sistem.

  • Gestioneaza fluxul comenzilor, de la preluare la facturare, inclusiv gestionarea reclamatiilor.

  • Este responsabil de ansamblul datelor privind clientii si propune strategii de reducere a costurilor.

  • Se asigura ca tertii implicati in procesul logistic sunt coordonati in vederea aplicarii maxime a cerintelor de depozitare pentru a atinge cel mai inalt nivel de eficienta privind costurile si serviciile.

  • Introduce si monitorizeaza cerintele SLA pentru functiile logistice din subordine.

  • Analizeaza si propune activitati externalizate privind transportul si depozitarea marfurilor

  • Atragerea vanzarilor cu un cost standard optim pentru fiecare flux.

  • Este responsabil de organizarea si optimizarea zilnica a transportului, incluzand costurile.

  • Evalueaza costul standard versus costul real privind activitatile logistice.

Cerinte:

  • Studii Masterale, de preferinta profil economic sau tehnic

  • Cunostinte conceptuale in SAP/ERP

  • Experienta in FMCG/ panificatie/ ind alimentara reprezinta un avantaj

  • Pasionat de servicii clienti si satisfactia clientilor

  • Cunostinte bune de limba Engleza (scris si vorbit)

  • Minim 5 ani experienta in vanzari, aprovizionare, distributie si serviciu clienti

  • Experienta in managementul proiectelor

    Oferta salariala este una adecvata unei pozitii manageriale intr-o companie straina iar posibilitatile de dezvoltare profesionala sunt reale si intr-un context international.