Suport tehnic magazin online

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/ adresele jobului

București

Seliton SRL este o companie cu o istorie de peste 13 de ani si este lider în Romania în dezvoltarea de magazine online, suntem autori ai platformei de comert electronic Seliton cu peste 4000 de magazine online active. Echipa de vânzări Seliton deservește clienți din România, Bulgaria, Turcia, Marea Britanie, Statele Unite ale Americii, Europa.

Echipa noastra este formata din dezvoltatori de software calificati si motivati, care lucreaza pe proiecte pe termen lung sau pentru nevoile specifice ale clientilor.În momentul de fata, oferim oportunitatea unor noi angajati sa se alature colectivului nostru.

În urma extinderii numarului de clienti ai Seliton în România, suntem in cautarea unei persoane cu simt de raspundere pentru  departamentul de suport tehnic clienti.

Responsabilitati principale:

Sa ajute telefonic, prin e-mail sau prin intermediul altor canale de comunicare la setarile si configurarile magazinelor online bazate pe platforma Seliton. Sa ruleze instalari de software, actualizari de la versiuni anterioare la ultima disponibilă, să instaleze module suplimentare. Dacă ai cunoştiinţe tehnice bune şi doreşti să le foloseşti pentru a avansa/dezvolta, poţi să te implici în realizarea de modificări minore de design şi ale funcţionalităţilor platformei sau să administrezi serverele la nivel basic/entry level.

Cerinte necesare:

* Cunostinte medii de HTML si CSS, nivel junior

* Experienta cu servere bazate pe Linux va fi considerata un avantaj important

* O buna comunicare

* Motivatie si responsabilitate

* Disponibilitatea de a lucra la norma întreaga

* Cunostinte excelente de limba engleza, scris si vorbit

Noi va oferim:

* Munca interesanta si diversificata legata de solutionarea unor cazuri interesante în cadrul magazinele online din România

* Posibilitatea de a învata de la o echipa de programatori si designeri web de elita

* Remuneratie atractiva

* Program de 8 ore/zi

Pentru a aplica pentru aceasta pozitie va rugam sa trimiteti CV-ul dvs. în limba Engleza. Candidatii aprobati pentru interviu vor fi contactati în termen de o saptamâna. Interviurile se vor desfăşura în limba engleză.

  • Interviu online
  • Have you used cPanel or another hosting panel? Please explain briefly when and on what occasion.
  • Have you used any FTP program? Which one(s)?
  • Have you supported a website for personal or company use? Please explain briefly when and on what occasion.
  • Do you have any experience with HTML / CSS? Please explain in detail your skills.
  • Have you used Linux? How long?
  • Have you installed any web-based software? Which ones?
  • What is you English language level (beginner/advanced/proficient)? Where have you used it?
  • What is the net salary that you wish?
  • When can you start the job?