Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

La WindSoft specialistul în suport tehnic este o persoană amabilă care înțelege și acordă asistență tehnică atât telefonică cât și prin mail, prompt și eficient. Candidatul este orientat către client și contribuie la creșterea gradului de satisfacție a clientului. El are abilitatea de a gestiona prioritățile și de a răspunde solicitărilor clienților în cel mai scurt timp posibil.

Specialistul în suport tehnic ideal are următoarele competențe:
---> studii superioare
----> experiență anterioară într-un departament suport tehnic – minim 1 an
---> amabilitate față de client și abilități de comunicare
------> adaptabilitate rapidă la situații noi și neprevăzute
--> perseverență și spirit analitic
-->cunoștințe medii de utilizare SQL server, T-SQL și baze de date.
---> capacitatea de a asimila aplicațiile software și networking
--> experiență privind lucru în echipă
------> cunoașterea altor sisteme ERP reprezintă un avantaj
----> cunoștințe economice reprezintă un avantaj

Specialistul în suport tehnic de la WindSoft se va bucura în permanență de suportul companiei și va avea posibilitatea de a lucra într-un mediu plăcut cu un colectiv tânăr și entuziast, beneficiind de un salariu motivant.

Astfel, specialistul în suport tehnic își va asuma următoarele responsabilități:
-----> preluarea apelurilor (telefonice și e-mail)a utilizatorilor referitor la probleme de natură tehnică
---> Înregistrarea apelurilor preluate în CRM
> identificarea și acordarea asistenței tehnice utilizatorilor remote.
--> escaladarea către departamentul de dezvoltare a problemelor care nu au putut fi soluționate.
-----> acordă suport tehnic la implementarea versiunilor/ funcționalităților noi software.
> urmărirea respectării termenelor contractuale cu clienții privind intervențiile solicitate.
----> testarea împreună cu utilizatorul a remedierii solicitărilor clientului și închiderea acestora în CRM.