Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, spaniolă, română

Adresa/adresele jobului

Descrierea companiei:

Acqua Development este unul dintre cei mai importanti productori de software pentru industria de turism din Romania. Peste 250 agentii de turism din Romania si din Europa folosesc aplicatiile dezvoltate de noi. Dupa mai bine de 16 ani de experienta pe piata din Europa de Est ne extindem catre piete precum Marea Britanie, Franta, Germania, Italia, Spania sau Grecia.

Programul de lucru:

11:00 - 20:00 (cu o ora pauza de masa), conform business hours ale clientilor din UK.

Cerintele postului:

Studii

  • Studii superioare

  • Limba engleza (scris/vorbit) AVANSAT

  • Cunostintele de limba spaniola reprezinta un avantaj

Competente tehnice

  • Usurinta de lucru cu Word, Excel

  • Experienta anterioara de suport tehnic

  • Cunostintele de HTML, programare, administrare IT reprezinta un avantaj

Soft Skills

  • Abilitati de analiza si de luare a deciziilor in aria sa de competenta si responsabilitate

  • Capacitatea de a realiza investigatii tehnice in scopul identificarii cauzei problemelor

  • Capacitate de lucru in conditii de stres

  • Abilitatea de a lucra atat independent cat si ca parte a unei echipe

  • Competente excelente de management al timpului si de prioritizare a sarcinilor ce ii sunt alocate

  • Abilitati excelente de comunicare (scris si vorbit) intr-o maniera profesionala

  • Capacitate si disponibilitate de invatare si de adaptare la schimbare

Responsabilitatile postului:

  • Asigura suport clientilor si utilizatorilor
  • Receptioneaza, analizeaza, rezolva si/sau raporteaza probleme semnalate de catre clienti

  • Comunica cu clientii pe mail, telefon, sisteme de comunicare online (chat, skype), pentru identificarea si rezolvarea/raportarea problemelor in ceea ce priveste utilizarea produselor

  • Realizeaza interfata dintre echipele tehnice si clienti (agentii de turism)

  • Face instalari si dezinstalari ale unor aplicatii Windows

  • Actualizeaza baza de management al datelor cu toate informatiile relevante

  • Interviu online
  • Ce va recomanda si/sau ce experienta aveti pentru postul de Support Specialist?
  • Ce cunostinte/experienta aveti in lucrul cu site-urile web?
  • Ce asteptari salariale aveti (lei net)?