Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

387 - 753 €

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare

Pasionat de tehnologie / autodidact / la curent cu noutățile din domeniul IT

Cunoștințe tehnice Microsoft Windows (instalare, configurare, depanare)

Internet (browsers settings, proxy, security)

Administrare mediu rețea locală (LAN)

Capacitatea de a diferenția probleme cauzate de software, hardware, rețea

Cunoștințe medii despre rețea și aplicații standard de diagnostic și cablare structurată (capacitatea de a conecta echipamente la rețea direct sau prin intermediul switch-urilor)

Cunoștințe despre arhitectura calculatoarelor și a perifericelor și capacitatea de a căuta și instala drivere și firmware necesar acestora

Constituie un avantaj

Cunoștințe SEO și Marketing Online + editare foto/video

Alte cerințe

Persoană comunicativă, organizată, responsabilă, orientată spre rezultate și atentă la detalii

Capacitate de concentrare pentru realizarea mai multor sarcini în același timp

Autonomie în rezolvarea problemelor și capacitatea de a se documenta pentru a remedia probleme noi

Seriozitate, punctualitate, ambiție și implicare

Cunoștințe de limba engleză mediu spre avansatAbilitate de a lucra în echipă

Oferta noastră: Salariu atractiv, program fix, mediu de lucru tânăr și dinamic, posibilități de învățare și dezvoltare personale.

Descrierea jobului

Instalează și configurează calculatoare conform standardelor companiei

Oferă suport tehnic primar pentru echipamente IT

Depanează defecțiuni software și hardware inclusiv prin înlocuirea componentelor defecte

Utilizează aplicații de administrare a infrastructurii și conectare remote pentru a interveni de la distanță, dacă este necesar

Rezolvă probleme asignate prin aplicațiile interne de Helpdesk

Rezolvă incidentele repartizate/semnalate de clienți, conform ariei de responsabilitate

Asistă la alte servicii (dacă este solicitat), în concordanță cu specificațiile comunícate

Asigură un timp minimal de răspuns la problemele angajaților

Descrierea companiei

Vlad & este una dintre principalele companii din Cluj care se ocupă cu management și marketing B2B. Datorită pieței tot mai dinamice din Maramureș, compania noastră a decis să deschidă un punct de lucru și în Baia Mare, sediu pentru care intenționăm să formăm o echipă tânără și dinamică, împreună cu care să evoluăm.