Supervizor Productie - Jud. Arges

supervizor - supervizor productie - productie

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Pitești; Mioveni; Curtea de Argeș

Responsabilitati:

  • Planifica si gestioneaza activitatea din departamentul productie/ montaj pentru a atinge performanta in termen  de Securitate/ Management/ Calitate/ Cost /  Timp/
  • Coordonarea si garantarea fabricarii masinilor conform conditiilor de calitate, cantitate si termene de livrare, plecand de la planificarile Kanban;
  • Gestioneaza fluxul echipamentelor de lucru si fluxul de personal, pentru optimizarea costurilor de productie si indeplinirea obiectivelor de productie;
  • Asigura actualizarea zilnica a documentatiei de productie in cadrul unitatii sale de productie (game, liste de control si verificare, dosarul echipamentelor, etc.)
  • Asigura validarea esantioanelor initiale in cele mai bune conditii de timp si de retransmitere a informatiei;
  • Asigura adaptarea liniei de montaj, conform stadiului pieselor si echipamentelor, cu ajutorul Departamentului Metode;
  • Implementeaza si urmareste planuri de actiune, in vederea ameliorarii urmatoarelor aspecte: sanatate si securitate in munca/ calitate/ performanta/ norma timp, in vederea indeplinirii obiectivelor anuale ale uzinei;
  • Coordoneaza grupele de lucru „ameliorare continua”;
  • Asigura transmiterea si comunicarea zilnica a informatiilor in unitatea sa de productie;

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice;
  • Minim 3 ani experienta in domeniu;
  • Capacitate de analiza si sinteza, initiativa, spirit de echipa, capacitate de decizie, bun comunicator;
  • Cunoscator de engleza si/sau franceza  nivel mediu;
  • Cunostinte solide Pack Office;
  • Bun organizator;