Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Candidat ideal

• Persoana dinamica, proactiva si cu bune abilitati in organizarea, coordonarea si functionarea activitatii de mentenanta.
• Pregatire de specialitate - studii superioare de profil tehnic (automatizari, electrica, mecanica sau alte specializari relevante).
• Experienta in domeniu pe pozitie de executie si pozitie manageriala.
• Cunostinte: inginerie mecanica, electromecanica, pneumatica, hidraulica, automatizari, concepte precum Lean manufacturing, SixSigma.
• Foarte bune cunostinte de limba engleza.
• Foarte bune abilitati de comunicare, de interrelationare, colaborare si leadership.

Responsabilitati principale

• Coordoneaza activitatea de mentenanta corectiva si preventiva si sistemele de automatizare in fabrica.
• Responsabil de elaborarea si urmarirea planului de mentenanta, de coordonarea echipei de mentenanta (electricieni, mecanici) si de achizitiile specifice departamentului de intretinere (piese de schimb, consumabile, etc.).
• Responsabil de motivarea echipei de mentenanta si colaborarea cu echipa de productie.
• Responsabil de verificarea rapoartelor de activitate si implementarea lor.
• Responsabil de toate echipamentele automate programabile din punct de vedere al gestionarii datelor si asigurarii sistemelor de mentenanta a sistemelor automatizate.
• Diagnosticheaza si intervine pentru remedierea defectiunilor echipamentelor din fabrica.
• Prioritizeaza si valideaza interventiile de mentenanta pentru echipamente si utilaje.
• Urmareste si valideaza lucrarile de mentenanta preventiva si corectiva.
•  Urmareste, face audituri TPM, preia si urmareste problemele de mentenanta din linie.
• Efectueaza audituri periodice, elaboreaza si urmareste incheierea lor pentru sistemele de siguranta si protectie ale echipamentelor  din productie.
•  Coordoneaza activitatile de instalare, transfer si upgrade ale echipamentelor  din productie.