SUPERVISOR OPERATORI VANZARI PRIN TELEFON - IASI

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Iași

Candidatul ideal

•Studii superioare finalizate
•Permis de conducere categoria B
•Cunostinte operare PC (pachetul MSOffice)
•Limba engleza nivel avansat
•Experienta minim 2 ani in coordonarea unei echipe
•Excelente abilitati de analiza si control
•Bune abilitati de prezentare si vorbit in public
•Disponibilitate la un program flexibil si la deplasari in teritoriu.

Descrierea jobului

•Traseaza obiective si responsabilitati fiecarui membru al echipei in acord cu sistemul de evaluare si cu planul de vanzari al sucursalei. Obiectivele trasate trebuie sa fie relevante si realizabile;
•Organizeaza impreuna cu operatorii vanzari prin telefon pregatirea apelurilor la standardele cerute avand in acelasi timp o documentatie de instruire;
•Monitorizeaza timpii de convorbire in Mediatel zilnic si analizeaza raportul de activitate a operatorilor vanzari prin telefon;
•Asculta apelurile telefonice si ofera feedback conform standardului, cu scopul cresterii calitatii apelurilor telefonice cu clientii alocati;
•Urmareste realizarea planului de vanzari fata de target-urile stabilite, impreuna cu echipa pe care o coordoneaza.