Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

franceză

Adresa/ adresele jobului

Cholet

Se recruteaza si din

Târgu Mureș, Cluj-Napoca, Brașov, Iași, Constanța, Ploiești, Piatra Neamț, Pitești, Sibiu, Miercurea Ciuc, Oradea, Drobeta-Turnu Severin, Brăila, Suceava, Satu Mare, Arad, Galați, Slobozia, Târgu Jiu, Slatina, Râmnicu Vâlcea, Focșani, Alba Iulia, Botoșani, Târgoviște, Tulcea, Deva, Sfântu Gheorghe, Giurgiu, Bistrița, Baia Mare, Reșița, Zalău, Alexandria, București, Buzău, Vaslui, Timișoara

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1800 €

Optim Synchrony, cabinet de recrutare si consultanta in domeniul resurselor umane, recruteaza pentru clientul sau, un strungar/operator pe masina comanda numerica.

Descrierea companiei

Situata la 10 km de orasul Cholet (regiunea Pays de la Loire – Franta) intreprinderea fabrica piese tehnice din material plastic pentru industria medicala, farmaceutica, agroalimentara, masini agricole, ambalaje, pompe, masini speciale etc.

Descrierea postului

Tip de contract : contract pe durata determinata timp de 1 an apoi, pe durata nedeterminata

Salariu: 1800 euro net/luna cu posibilitate de evolutie

Asigurare de sanatate complementara

STRUNGAR

Responsabilitati :

  • Reglarea masinii pe comanda numerica conform instructiunilor de operare si a specificaţiile tehnice
  • Definirea mijloacelor de control si a cotelor respectand metodele si procedurile de control
  • Validarea piesei in conformitate cu cotele stabilite
  • Corectarea și ajustarea
  • Debavurare și curățarea pieselor produse
  • Realizarea si inregistrarea controlului in curs de productie
  • Oprirea productiei in caz de non-conformitate, urmarirea procedurii de non-conformitate si realizarea modificarilor necesare.

OPERATOR DE PRODUCTIE

  • sa ruleze si sa programeze programul CNC conform instructiunilor de operare si specificatiilor tehnice
  • sa se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc condiţiile de calitate şi sunt conforme specificatiilor tehnice
  • sa pastreze in bune conditii de functionare atat masina CNC pe care o opereaza si programeaza, cat si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizeaza
  • sa citeasca/interpreteze un desen tehnic
  • sa citeasca/interpreteze/modifice/ajusteze parametrii programului
  • sa utilizeze micrometru
  • să cunoască programul de prelucrare ISO sau un limbaj similar

CANDIDATUL :

Se cere :

  • un nivel conversational de limba franceza
  • experienta minim 3 ani