Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

franceză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca; Brașov; Iași; Piatra Neamț; Sibiu; Oradea; Drobeta-Turnu Severin; Craiova; Suceava; Satu Mare; Galați; Slatina; Râmnicu Vâlcea; Focșani; Bacău; Botoșani; Baia Mare; Teleormanu; București; Timișoara

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1800 €

Optim Synchrony, cabinet de recrutare si consultanta in domeniul resurselor umane, recruteaza pentru clientul sau, un strungar/operator pe masina comanda numerica.

Descrierea companiei

Situata la 10 km de orasul Cholet (regiunea Pays de la Loire – Franta) intreprinderea fabrica piese tehnice din material plastic pentru industria medicala, farmaceutica, agroalimentara, masini agricole, ambalaje, pompe, masini speciale etc.

Descrierea postului

Tip de contract : contract pe durata determinata timp de 1 an apoi, pe durata nedeterminata

Salariu: 1800 euro net/luna cu posibilitate de evolutie

Asigurare de sanatate complementara

STRUNGAR

Responsabilitati :

  • Reglarea masinii pe comanda numerica conform instructiunilor de operare si a specificaţiile tehnice
  • Definirea mijloacelor de control si a cotelor respectand metodele si procedurile de control
  • Validarea piesei in conformitate cu cotele stabilite
  • Corectarea și ajustarea
  • Debavurare și curățarea pieselor produse
  • Realizarea si inregistrarea controlului in curs de productie
  • Oprirea productiei in caz de non-conformitate, urmarirea procedurii de non-conformitate si realizarea modificarilor necesare.

OPERATOR DE PRODUCTIE

  • sa ruleze si sa programeze programul CNC conform instructiunilor de operare si specificatiilor tehnice
  • sa se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc condiţiile de calitate şi sunt conforme specificatiilor tehnice
  • sa pastreze in bune conditii de functionare atat masina CNC pe care o opereaza si programeaza, cat si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizeaza
  • sa citeasca/interpreteze un  desen tehnic
  • sa citeasca/interpreteze/modifice/ajusteze parametrii programului
  • sa utilizeze micrometru
  • să cunoască programul de prelucrare ISO sau un  limbaj similar

CANDIDATUL :

Se cere :

  • un nivel conversational de limba franceza
  • experienta minim 3 ani