Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

11 Calea Buziașului, Timișoara

Responsabilitati:

Planifica si realizeaza activitatile procesului de achizitii pentru proiectele in dezvoltare la nivel grup in conformitate cu strategia firmei si cu sistemul de management.

Urmareste si calculeaza indicatorii aferenti procesului de achizitii in faza de dezvoltare si propune actiuni pentru KPI-ii sub obiectiv.

Dezvolta, implementeaza si modifica politica si procedurile grupului Leman Industrie in procesul de achizitii pentru proiectele in dezvoltare.

Prospectarea pietei si imbunatatirea bazei de date a tuturor furnizorilor locali si globali in vederea reducerii costurilor cu achizitiile in faza de dezvoltare.

Realizeaza vizite la furnizorii potentiali in vederea identificarii unor oportunitati noi de colaborare si negocierea preturilor dar si clarificarea cerintelor de calitate sau tehnice pentru proiectele in dezvoltare.

Asigura managementul eficient al costurilor directe si indirecte si gestioneaza procesul de achizitii in faza de dezvoltare.

Realizeaza bugetul de achizitii pentru proiectele in dezvoltare si stabilieste obiectivele pe termen scurt si lung, analizeaza variatiile dintre bugetul realizat si cel previzionat si propune masuri de imbunatatire si de reducere a costurilor.

Intocmeste cererile de oferta conform specificatiilor primite de la departamentul comercial.

Participa la targuri de specialitate si efectueaza vizite la furnizori in vederea dezvoltarii bazei de date.

Cerinte:
Cunostinte de informatica,  nivel avansat (Word, Excel, Power Point)
Limba engleza-nivel avansat
Limba franceza-nivel mediu
Cunostinte generale materiale plastice, metale feroase si neferoase
Cunostinte generale de citire desen tehnic
Cunostinte metode de negociere

Cunostinte instrumente de calitate
Capacitate de ascultare, analiza, anticipare si reactivitate fata de partenerii externi, precum si in cadrul companiei
Studii superioare tehnice.

Oferim:
Salariu motivant
Sistem de bonusare
Mediu de lucru dinamic si placut
Posibilitatea de a promova