Detalii loc de munca

ANUNT INACTIV: Angajatorul nu recruteaza momentan in mod activ pentru aceasta pozitie, dar poti aplica la anunt.

Stivuitoristi, operatori depozit

Raspunde rapid
Nivelul carierei
Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)
Tip job
Full time
Adresa
Posturi disponibile
2

Candidatul ideal

-studii medii
-experienta lucru utilizare stivuitor
-disponibilitate de a lucra in 2-3 schimburi
-cunostinte in privinta folosirii transpaletului
-posesor autorizatie ISCIR (pentru stivuitoristi)
-cunostinte operare date PC
-abilitati relationare si lucru in echipa
-persoana dinamica

Descrierea jobului

-descarca, plaseaza pe linii (in stoc), aduce de pe linii si incarca marfurile cu ajutorul stivuitorului electric
-preia marfurile pe baza informatiilor disponibile si a documentelor de transport
-plaseaza corect marfurile pe linii in conformitate cu procedura de lucru din depozit
-verifica incarcarea pe camion a marfurilor expediate (conform planificarii si a procedurii)
-este responsabil pentru receptia marfurilor, descarcarea camioanelor, integritatea marfurilor, stocul din depozit, pregatirea comenzilor pentru livrare, incarcare la timp a camioanelor
-este responsabil cu efectuarea inventarelor ciclice

Beneficii:
- avantajele de a lucra intr-o companie multinationala
- salariu de incadrare motivational
- bonusuri lunare de performanta si alte beneficii
- tichete de masa pentru fiecare zi lucrata in valoare de 15 lei/tichet
- ore suplimentare platite 200%
- transport asigurat gratuit in municipiul Arad
- asigurare privata de sanatate
- conditii de munca la standarde europene

Descrierea companiei

NDB LOGISTICA ROMANIA, societate infiintata in anul, este un joint-venture intre doua companii XPO Logistics si DB Group SPA.
NDB LOGISTICA ROMANIA ofera servicii de logistica integrate-transport intern, distributie, operatiuni logistice si depozitare.