Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/ adresele jobului

224 Calea Bucureștilor, Otopeni

DSV_2009_RD_0004

CINE SUNTEM:
Suntem filiala din Romania a grupului DSV.

DSV este furnizor global de servicii de transport si logistica.

Grupul DSV a fost infiintat in 1976, in Danemarca.

Avand birouri in peste 80 de tari de pe 6 continente, DSV ofera zilnic solutii dedicate lantului logistic pentru sute de companii. Experienta acumulata la nivel global, imbinata cu prezenta locala, faciliteaza abordarea personalizata pentru afacerea fiecarui client.

DSV a aparut prima data pe piata romaneasca in 1994, sub denumirea de Kamino Transport, fiind prima companie care a detinut un terminal cargo privat in zona aeroportului Henri Coanda. In anul 2000 compania a fuzionat cu grupul Frans Maas si a fost cunoscuta sub acest nume pana in anul 2007 cand a devenit DSV Solutions.

DSV isi desfasoara activitatea in 6 sucursale si administreazam2 spatiu depozitare Clasa A.

Responsabilitati:
- Receptioneaza, descarca, manipuleaza, depoziteaza marfuri in/ din depozit;
- Efectueaza toate operatiunile pentru livrarea marfurilor;
- Ajuta la mentinerea unei evidente corecte a inregistrarilor referitoare la stocuri;
- Executa toate operatiunile de manipulare a marfii;

Cerinte:
- Studii medii finalizate ;
- Atestat ISCIR de stivuitorist - obligatoriu;
- Minim 1 an experienta intr-o pozitie similara;
- Cunostinte gestiune;
- Capacitate de a lucra eficient cu un volum mare;
- Persoana dinamica, ordonata, cu atentie distributiva si abilitati de gestionare simultana a mai multor activitati.

OFERIM:
Salariu competitiv;
Bonuri de masa; Program: 2 schimburi;
Contract de munca pe durata nedeterminata, conform legislatiei in vigoare;
Ore suplimentare platite, conform legislatiei in vigoare.