Acest job nu mai este activ.

Specialist Vanzari Magazin CALARASI - deter 1 an

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Adresa/ adresele jobului

Călărași

Responsabilitati:

  • Promovarea de produse/servicii noi de tip Value Added Services;
  • Ofertare si incheiere de contracte pe piata libera de energie electrica si gaze naturale pentru clientii casnici si non-casnici;
  • Preluarea si analizarea solicitarilor si a sesizarilor din partea clientilor;
  • Identificarea tipului de situatie prezentata de catre client, analizarea acesteia si transmiterea informatiei in mod eficient si profesionist, astfel incat sa se ofere cea mai buna solutie pentru nevoia clientului;
  • Inregistrarea solicitarii clientilor in mod complet si corect in sistemele informatice interne ale companiei;
  • Rezolvarea solicitarii sau planificarea catre departamentul responsabil;
  • Prelucrarea, analizarea rapoartelor/situatiilor periodice si ad-hoc;
  • Propunerea de solutii de optimizare daca este cazul.

 Candidatul ideal:

Experienta obligatorie:

  • Cunostinte operare PC (MS Office, internet);
  • Cunostinte in domeniul energetic si /sau sisteme informatice de tip managementul relatiilor cu clientii – constituie un avantaj;
  • Studiile superioare – reprezinta un avantaj;
  • Experienta in customer service / call center / vanzari de minim 1 an – reprezinta un avantaj.

 Daca esti…

  • Orientat catre solutionarea problemelor / a situatiilor dificile;
  • Orientat catre client;
  • O persoana care comunica cu usurinta;
  • O persoana care invata repede...

... asteptam cu interes CV-ul tau!

Contractul este pe o perioada determinata de 1 an.