Specialist vanzari autovehicule comerciale VW

Vanzator autovehicule comerciale

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Brașov

MHS Truck & Bus este lider de piață în Romania în comercializarea și întreținerea camioanelor mărcii germane MAN.
Suntem o echipă de peste 300 angajați, ce își desfășoară activitatea în 8 locații diferite din țară.
Unul din punctele noastre forte în afacere este sectorul de vanzari – și aici avem foarte multe de făcut!

In locatia noastra din Brasov, am deschis un compartiment de vanzari si service autovehicule comerciale Volkswagen.

Astfel ca, in BRASOV suntem în căutarea unui specialist vanzari autovehicule comerciale, o persoana dinamica, deschisa la provocări, care sa intareasca echipa de vanzari din aceasta zona a tarii.

Descrierea postului:

- Titularul postului reprezinta si promoveaza marca in conformitate cu strategia de vanzare a companiei
- Desfasoara activitatea individual, in scopul atragerii de noi clienti si mentine legatura cu clientii deja existenti
- Urmareste noutatile tehnice si evolutia produselor marcii reprezentate
- Desfasoara activitate de prospectare sa pietei, de identificare de noi clienti
- Consiliaza clientii in probleme tehnice, comerciale si de finantare
- Beneficiaza de training tehnic si de vanzari
- Se subordoneaza Managerului de vanzari.

Cerinte:

- Studii tehnice sau economice
- Excelente abilitati de vanzare
- Interes pentru tematici tehnice si comerciale
- Permis conducator auto categoria C
- Abilitati de comunicare si integrare, orientare catre client
- Persoana responsabila, organizata, atenta la detalii, cu simţul responsabilitătii.

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Salariu atractiv in functie de realizari;
- Suport profesional si sustinut din partea organizatiei.