SPECIALIST VALIDARE GESTIUNE ENERGIE ELECTRICA

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

București

Se recruteaza si din

București

Responsabilitati principale:

  • Asigura dezvoltarea si functionarea sistemului GEE prin intermediul validarilor software pe vehicul si bancul PIE (platforma integrare electronica);
  • Livreaza la timp rezultatele si analiza validarilor pentru proiectele alocate;
  • Asigura investigarea tuturor problemelor aparute in procesul de validare (urmareste specificatiile softului, a comportamentului variabilelor interne si a parametrilor CAN si LIN) pentru a se asigura de buna functionare sistem/ intersistem;
  • Redacteaza rapoarte de validare;
  • Asigura urmarirea corectiilor anomaliilor in functionarea softului;
  • Asigura suportul pentru perimetrele conexe in procesul de validare, analiza si investigare a problemelor aparute si/ sau a softului testat;
  • Coordoneaza validarile GEE, pe vehicul, din alte site-uri ale fabricii.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice: Inginerie Electrica sau Electronica;
  • Experienta profesionala: minimum 3 ani in domeniul ingineriei electrice sau electronice;
  • Cunostinte bune de operare MS Office, in special Excel;
  • Atentie la detalii, gandire critica;
  • Bune abilitati de interactiune intr-un mediu multicultural;
  • Bune cunostinte de limba engleza si/ sau franceza;
  • Permis de conducere- categoria B.