Specialist - User Access Management and SOX

project management - sox - itil

Adresa/ adresele jobului

București

Scopul postului:

Responsabil de proces pentru procesul de Management al Accesului Utilizatorilor Grupului (UAM), pentru toate serviciile de management al utilizatorilor furnizate de organizatie. Asigură politicile, standardele și controalele de proces pentru respectarea cerintelor de audit intern, a reglementarilor externe si a cerințelor SOX. Se asigură că procesul UAM decurge fără probleme în cadrul întregii organizații.

Responsabilități principale:

  • Procesul integral UAM la nivel de grup, inclusiv proiectarea, documentarea, derularea și implementarea UAM și a proceselor aferente (pentru orice servicii/proiecte IT noi sau existente)
  • Verificarea controalelor SOX pentru UAM la nivel de grup și asigurarea rezolvarii eficiente a problemelor și urmărirea adecvată; pregătirea pentru controalele externe; analize SOX regulate
  • Furnizarea de instrucțiuni de lucru legate de managementul  utilizatorilor și îndrumarea echipelor de Service Desk, utilizatori finali și echipelor operaționale
  • Monitorizarea și controlul indicatorilor de performanta operaționali; analiza rapoartelor și statisticilor pentru a initia îmbunătățiri; gestionarea escalarilor legate de anumite cazuri in organizație
  • Îmbunătățirea continuă a proceselor și controlului SOX pentru a se asigura obținerea unor  procese simple, fără erori și eficiente
  • Actionarea ca un punct de contact pentru escalarea  problemelor operaționale
  • Gestionarea cererilor UAM

Competențe de baza, cunoștințe și experiență:

• Cunostinte aprofundate de  management al proiectelor și coordonare
• Cunoștințe solide privind proiectarea Proceselor ITIL, SOX a și Accesul Utilizatorilor
• Certificare ITIL Foundation
• Experiență în efectuarea auditurilor interne și externe
• Experiență în gestionarea echipelor virtuale sau aflate in mai multe locatii geografice)
• Capacitati analitice dezvoltate
• Orientare către client și abilități de comunicare

Oferim:
-Oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare in cariera pe baza rezultatelor individuale;
-Mediu de lucru placut si profesionist
-Pachet competitiv