Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Calea Floreasca, București; București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1200 €

Despre Compania angajatoare:

“Transport Service Group (TSG) este reprezentantul euroShell card in Romania. Inca din 2005, TSG se ocupa de distribuirea si gestionarea cardurilor euroShell pentru companiile  care efectueaza transport international de marfuri si persoane, inlesnind plata combustibilor, a taxelor de drum si a altor servicii complementare transportului. De peste 11 ani, am ales sa fim de partea transportatorilor din Romania, sa fim adevarati parteneri, sa le oferim un serviciu pe care sa il simta superior, un serviciu care sa se regaseasca in productivitatea afacerilor lor. Sa fim cu adevarat orientati catre business-ul transportatorilor si sa aducem valoare reala adaugata in afacerile lor.

Misiunea TSG este de a oferi suport complet transportatorilor din Romania, pentru ca acestia sa devina mai performanti in ceea ce fac zi de zi si sa oferim managerilor din transporturi relaxarea necesara pentru a-si creiona si creste propriul business.

Viziunea noastra este de a fi un brand responsabil, transparent si puternic orientat catre client. Brandul in ceea ce priveste orientarea catre client.”

Obiectivul postului: Sa rezolve cu profesionalism toate cererile si reclamatiile clientilor din aria sa de competenta;Sa administreze serviciul electronic de taxe de drum din tarile membre ale Uniunii Europene pentru portofoliul sau de clienti;
Responsabilitati:

 Ofera suport pentru clienti in utilizarea serviciilor de taxare: sa ofere informatii, sa verifice si sa completeze  documentele de inregistrare acolo unde este cazul.

Are rolul de a solutiona reclamatiile/problemele semnalate de clienti.

Este responsabil /a de inregistrarea reclamatiilor si a modului de rezolvare a acestora.

Genereaza rapoarte sau realizeaza analiza rapoartelor primare si deruleaza actiunile necesare, in conformitate cu regulile de procesare.

Distribuie catre colegi  informatiile relevante primite/identificate cu privire la sistemul de plata a taxelor de drum din tarile relatii profesionale cu toti partenerii companiei.

Cerinte:

Bune abilitati de comunicare, intelegere, procesare logica a informatiiilor si de utilizare a noilor informatii in alte situatii ;

Bune abilitati de organizare si atentie la detaliu;

Capacitate de orientare catre solutionarea rapida si eficienta asituatiilor clientului, cand este necesar;

Bune abilitati de operare calculator: Word, Excel, Outlook, Acces, navigare Internet pentru identificare de informatii relevante in domeniul de activitate;

Cunostinte de limba engleza - minim nivel intermediar; orice limba de circulatie europeana reprezinta un avantaj.

Ce se ofera:

Companie cu mediu placut de lucru si modalitate de relationare non-formala, deschisa, fara constrangeri procedurale rigide;

Pachet salarial competitiv;

Organizatie stabila.