Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Recrutez candidati dispusi sa se relocheze

Da

Salariu brut pe luna

1400 - 1500 €

 Grupul de companii Carmistin  extinde departamentul de Marketing si Comunicare si cauta cei mai buni  candidati pentru postul de Specialist Social Media.

Principalele responsabilitati ale postului sunt:

  • Realizarea de postari planificate pe platformele sociale (Facebook, LinkeIn, Pinterest, Instagram, Blog, site , gestionarea zilnica a mesajelor, comentariilor, review-urilor si notificarilor;
  • Crearea de texte relevante pentru activitatea firmei cu rol informational sau promotional
  • Crearea de continut relevant pentru consumatori, de la crearea de articole de blog, advertoriale, landing page-uri, comunicate de presa, postari Social Media pana la copyright pentru campaniile de comunicare sau idei pentru concursuri;
  • Colaborarea cu web & graphic designerii;
  • Dezvoltarea continutului pentru campaniile de e-mail marketing;
  •  Urmarirea si imbunatatirea indicatorilor de performanta - cresterea timpului de vizualizare, reach, CTR, numar de vizite, lead-uri, conversii
  • Integrarea strategiei de content in strategia de marketing a proiectului;
  • Recomandari si implementare pentru imbunatatirea performantei SEO;
  • Dezvoltarea parteneriatelor cu comerciantii aplicatiei si implicarea acestora in crearea de content comun;
  • Scrierea si editarea de articole originale pentru website-ul companiei in stransa colaborare cu SEO/Adwords Specialist

    Cerinţele postului:

  • Absolvent studii superioare;;
  • Experienta de minim 1-2 ani intr-un departament de Marketing  sau intr-o pozitie similara;
  • Cunoasterea instrumentelor de promovare în platformele social media;
  • originalitate, imaginatie, meticulozitate, capacitatea de a respecta termene limita;
  • simt artistic, notiuni de compozitie, cromatica si echilibru;
  • cunostinte de baza Digital Marketing;
  • in trend cu toate noutățile, modificările de algoritmi, formatele și formele de promovare;
  • experienta in administrarea în paralel mai multe campanii și brand-uri constituie un avantaj

    Competente urmarite:

  • incredere in sine;
  • initiativa;
  • atentie la detalii;
  • capacitate buna de concentrare;
  • punctualitate;
  • orientat catre realizarea sarcinilor, cu respectarea termenelor limita
  • dispus intotdeauna sa-si imbogateasca bagajul de cunostinte
  • autonomie, capacitate de a evalua situatii, atentie distributiva;
  • capacitatea de a lucra in echipa

    Beneficii:

  • salariu atractivron
  • telefon + laptop
  • bonuri de masa