Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Piața Montreal, București

Responsabilitati:

  • elaboreaza ca specialist autonom/independent solutii tehnice pentru sisteme integrate de supraveghere video pe specificatii propuse sau mentionate in caiete de sarcini, respectiv sa identifice si sa elaboreze proiecte specifice in baza cerintelor clientului;
  • elaboreaza ca specialist, in colaborare cu colegii din departament, solutii integrate de sisteme de control acces si sau sisteme antiefractie, sisteme de detectie incendiu, integrate sau nu cu sisteme de supraveghere video;
  • sa fie capabil sa intocmeasca in detaliu un deviz de lucrari si materiale privind sistemele de mai sus;
  •   asigura colaborarea Departamentului tehnic la implementarea solutiilor proiectate, respectiv cu Departamentul de vanzari la elaborarea ofertelor tehnice;
  • monitorizeaza executia si verificarea proiectului tehnic.

Candidatul ideal:

  • studii superioare de specialitate (profil electric/electronic), licenta sau masterat in domeniu;
  • absolvent cursuri Ingineri Sisteme de Securitate;
  •  capacitate de organizare si planificare, abilitati de a gestiona simultan mai multe activitati,
  • responsabilitate, flexibilitate; minim 3 ani experienta in sisteme de securitate si curenti slabi; cunostinte solide despre echipamentele de securitate pentru control acces, televiziune cu circuit inchis, protectie perimetrala, detectie a efractiei; gandire analitica si abilitati de rezolvare a problemelor;
  • atitudine pozitiva, orientata spre obiective.