Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Timișoara; Săcălaz

Kulzer SRL este la origine o firma germana, facand in acest moment parte din grupul japonez Mitsui Chemicals. Producem materiale medicale utilizate in cabinete stomatologice si de tehnica dentara. In anul 2013 Heraeus Kulzer a infiintat o noua filiala in Romania si a transferat in 2014 mai multe linii de productie in noua fabrica din Sacalaz. In 2016 s-au pus bazele unui Shared Service Center in domeniul financiar-contabil pentru care suntem in cautare de colegi.

Responsabilitati :
- Contabilitatea clientilor
- Colectarea si alocarea incasarilor
- Monitorizarea si administrarea conturilor de clienti, sesizarea intarzierilor de plata si alte neregularitati
- Reconcilieri pe conturi de clienti

Cerinte :
- Studii economice

- Experienta intr-o pozitie similara minim 2 ani

- Cunostinte SAP

- Excel - nivel avansat

- Outlook

- Engleza – scris si vorbit – nivel avansat

- Germana - scris si vorbit - nivel mediu - constituie un avantaj

  Beneficii:

- contract de munca pe durata nedeterminata
- training si instruire la locul de munca
- posibilitatea de crestere si dezvoltare profesionala intr-o firma noua
- asigurarea transportului Timisoara-Sacalaz-Timisoara
- pachet salarial competitiv