Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Ploiești

Candidatul ideal

- Pasionat(a) de SEO si digital marketing, mereu in cautarea de noi solutii pentru cresterea siteurilor ;
- Limba engleza-avansat(conditie obligatorie) ;
- Cunostinte solide în domeniile marketing, advertising şi comunicare în mediul online ;
- Minim 1 an de experienta in optimizarea siteurilor.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Optimizare SEO on page si off page;
- Realizeaza auditul tehnic al siteului pentru identificarea factorilor blocanti;
- Identifica cuvintele si expresiile cheie cautate de potentialii clienti;
- Creeaza si implementeaza campanii de linkbuilding;
- Dezvolta strategii de promovare SEO;
- Administreaza inscrierea clientilor in directoarele online (Yelp, Tripadvisor, yellowpages, etc);
- Optimizeaza continutul editorial;
- Analizeaza rezultatele campaniilor si intocmeste rapoarte lunare de evolutie.

Beneficii:

- Salariu motivant;
- Program flexibil;
- Echipa tanara si un mediu/mod de lucru placut.