Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal:

  • Studii superioare de specialitate;
  • Cursuri de specialitate securitate IT&C  (CISM, CISA, CISSP, ISetc)- certificarile reprezinta un avantaj;
  • Experienta in domeniul IT&C de minimum 3 ani;
  • Cunostinte avansate privind sistemele informatice, retelistica si securitatea acestora;
  • Cunostinte privind auditul sistemelor informatice;
  • Cunostinte privind Guvernanta IT (COBIT);
  • Cunostinte privind produsele de securitate (Cisco, Checkpoint, ISS, Websense, Bluecoat, etc);
  • Abilitati bune de comunicare;
  • Abilitatea de a analiza, planifica si organiza activitatile.

Descrierea jobului:

  • Contribuie la elaborarea si implementarea politicilor de SMSI (Sistemul de Management al Securitatii Informatiei) ale companiei in conformitate cu legislatia aplicabila si standardele de securitate;
  • Participa la dezvoltarea standardelor, procedurilor si ghidurilor de SMSI aliniate cu politica de securitate si  tinand cont de obiectivele companiei si ale grupului;
  • Monitorizeaza conformitatea privind respectarea securitatii informatiei (conformitatea cu standardele, politicile de securitate si prevederile legale) in cadrul intregii companii;
  • Participa la evaluarea riscurilor pentru toate sistemele informatice, aplicatii si retele de date care suporta procesele de afaceri ale companiei;
  • Identifica si implementeaza masurile necesare pentru a proteja compania impotriva amenintarilor la adresa confidentialitatii, integritatii si disponibilitatii informatiei;
  • Pregateste materiale de informare si educare a angajatilor, necesare pentru promovarea unei politici sanatoase de securitate informatica;
  • Investigheaza incidentele de securitate si previne potentialele brese de securitate ale sistemelor IT&C.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experienta si performanta;
  • Tichete de masa, card Dona si asigurare medicala;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unuia dintre cele mai mari lanturi de retail farmaceutic din Romania;
  • Mediu de lucru stabil, placut si dinamic.