Specialist salarizare si administrare personal

Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1000 - 1200 €

Candidatul ideal

  • Experienta pe un post similar intr-o firma de contabilitate
  • Cunoasterea metodologiei de calculare a Statelor de Plata
  • Cunostinte generale de legislatia muncii si cazuisitica referitoare la intocmirea si pastrarea documetelor de evidenta a personalului si la salarizare
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Cunostinte operare PC
  • Initiativa, abilitati de analiza, prioritizare activitati , urmarire si coordonare procese
  • Studii superioare finalizate
  • Avantaj -Curs Inspector resurse umane
  • Avantaj Operare  in programe de specialitate  SAGA , ContabSQL sau NEXUS

Descrierea jobului

  • Intocmeste contractele individuale de munca , precum si orice alte acte de modificare, suspendare sau incetare a acestora
  • Completeaza si transmite in termenul legal Registrul electronic de evidenta a salariatilor (REVISAL) si se asigura de corectitudinea datelor introduse
  • Opereaza statele de salarizare
  • Depune declaratiile  D112
  • Intocmeste si elibereaza adeverinte (medicale, somaj, banca, etc)
  • Arhiveaza dosarele de personal,i se asigura ca sunt complete si reactualizeaza si/sau intocmeste fisele de post pentru posturile existente,doar daca este cazul.,

Cautam o persoana energica, carismatica, pasionata de domeniu, ambitioasa si pregatita sa rezolve orice provocare a departamentului de RU si Salarizare.