Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

germană, engleză

Adresa/adresele jobului

Responsabilitati:

 Realizeaza calculul salarial conform cerintelor legale, procedurii interne si specificului companiei;

  • Administreaza si actualizeaza baza de date pentru angajati;
  • Verifica si centralizeaza pontajele;
  • Deruleaza procesul de payroll in programul SAProcesare pontaje, concedii medicale, concedii de odihna, bonusuri etc;)
  • Intocmeste contractele individuale de munca, actele aditionale, deciziile incetare, suspendari etc;
  • Inregistreaza angajarile/modificarile in Revisal;
  • Intocmire adeverinte / documente care sa ateste calitatea de salariat;
  • Tine evident tuturor tipurilor de concedii;
  • Administreaza si gestioneaza dosarele de personal;
  • Elaboreaza rapoarte si statistici de personal catre institutiile statului

Cerinte:

  • Experienta pe o pozitie similara
  • Experienta operare in REVISAL
  • Atestat Inspector Resurse Umane
  • Cunostinte temeinice de legislatia muncii
  • Cunostinte bune operare PC (Word, Excel, Outlook)
  • Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
  • Abilitati excelente de organizare, planificare, comunicare si relationare;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune, de a respecta termenele si de a indeplini sarcinile la timp;
  • Persoana ordonata, responsabila, atenta la detalii.